Co to są kryptowaluty i gdzie można je kupić?

Zapewne spotkałeś się z pojęciem kryptowalut. Jest to wirtualna waluta wykorzystywana do płatności w internecie. Do najpopularniejszych kryptowalut należą bitcoin oraz altcoiny. Altcoinami nazywamy wszystkie pozostałe kryptowaluty takie jak np. ethereum, litecoin, bitcoin cash itp.

Pierwszą i najbardziej rozpoznawalną walutą Internetu jest bitcoin. W zeszłym roku osiągał on rekordowe ceny, zostawiając daleko w tyle pozostałe kryptowaluty, a nawet złoto. Mówi się o nim, że jest to złoto internetu. W rekordowym momencie jeden bitcoin kosztował nawet 20 tysięcy dolarów!

Zapewne zastanawiasz się gdzie te wszystkie waluty można nabyć? Otóż najpopularniejszymi giełdami kryptowalut w internecie są między innymi Binance, Bithub, Bitmarket oraz Bitbay. Oprócz giełd, jest wiele kantorów internetowych, w których w szybki sposób wymienić pieniądze na kryptowaluty. Wystarczy, że zarejestrujesz się na którejś z giełd internetowych i wpłacisz prawdziwe pieniądze. W ten sposób będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę i zapoznać się z wirtualnymi walutami. W przyszłości kryptowaluty mogą stać się standardowym środkiem płatności, więc nie czekaj i kup je już dzisiaj!