Czy praca on-line to dobry pomysł?

Można przypuszczać, że praca online to temat, który przewija się stosunkowo często. Zresztą wystarczy pomyśleć sobie o pandemii – w pewnym momencie praca zdalna stała się niepisaną normą (jeśli było to tylko możliwe).

Różne punkty widzenia

Niemniej jednak wiele osób może mieć wątpliwości związane z taką pracą. Co więcej, nie ma w tym niczego zaskakującego. Warto również pamiętać o tym, że praca zdalna to temat, w przypadku którego należy spojrzeć z dwóch punktów widzenia – chodzi o przełożonych i pracowników. Trzeba też otwarcie powiedzieć, że obu stronom powinno zależeć na tym samym, czyli sukcesie działalności.

W ten sposób dochodzimy do tego, co ma największe znaczenie – minusy i plusy. Do minusów możemy zaliczyć choćby kwestię zaufania czy troskę o samodyscyplinę. Pewne rzeczy można robić w domu, ale nie oznacza to tego, że praca w domu jest tym samym, co praca w biurze. Warto też pamiętać o oddzieleniu życia zawodowego od prywatnego – gdy pracuje się w domu, niekoniecznie jest to łatwe zadanie. Wypada jeszcze powiedzieć, że w domu nie brakuje rozpraszaczy.

Do plusów możemy zaliczyć choćby pozyskiwanie ludzi z różnych stron – niektórzy nie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę. Nie ma też co ukrywać, że spore znaczenie mogą odgrywać pieniądze – mowa o tym, ponieważ praca zdalna oznacza ograniczenie kosztów. Gdy spojrzy się na punkt widzenia pracowników, nie sposób nie zauważyć wygody. Ciekawe jest też to, że praca zdalna może iść w parze (nie jest to reguła) z wyższym wynagrodzeniem.

Są przeróżne możliwości i co za tym idzie, nie można jednoznacznie powiedzieć, czy praca zdalna jest dobrym pomysłem.