Kryptowaluty sposobem na ucieczkę przed inflacją

Wielu z nas z przerażeniem obserwuje spadek wartości nabywczej pieniądza. Nasze oszczędności z miesiąca na miesiąc topnieją na skutek rosnącej inflacji, jak się możemy przed tym bronić?

Warto zdywersyfikować przechowywanie swoich środków pieniężnych tak, żeby część oszczędności zainwestować w rynek kryptowalut. Kupione w trakcie spadku, sprzedane w trakcie wzrostu kryptowaluty mogą być ciekawym sposobem na to, żeby ochronić nasze oszczędności oraz prostym przepisem na zysk. Najpopularniejsze kryptowaluty na ten moment to: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Solana (SOL) oraz XRP (XRP). Żeby nabyć dowolną kryptowalutę, potrzebujemy jedynie dolarów na koncie bankowym oraz portfela walutowego, który można założyć na kilku serwisach przez internet.

Cały proces możemy przeprowadzić z poziomu własnego smartfona! Kurs kryptowalut jest bardzo zmienny, warto zatem ustawić sobie alerty dotyczące znaczących wzrostów i spadków, tak, żeby sprzedać posiadaną przez nas kryptowalutę w najkorzystniejszym dla nas momencie. To szybki, prosty i jakże