A może lokata w banku?

Oszczędzone pieniądze dobrze jest trzymać na lokacie w banku. Obecnie inflacja zatacza coraz szersze kręgi, dlatego czas pomyśleć co zrobić ze swoimi finansami. Niby do banku nie, bo oprocentowanie jest niższe niż inflacja, więc co robić? Dlaczego Polacy i tak wkładają pieniądze na lokaty?

Polacy nadal trzymają swoje pieniądze w banku na lokatach, które przecież wynoszą 1,5 % w skali roku, a inflacja 1,7, rachunek jest oczywisty. Media wspominają nawet o tym, że trzymają oszczędności w banku, na lokacie, traci się na tym, nawet nie wychodzi na zero.

Natomiast analitycy wspominają, że na rynku da się wyszukać lokaty większe od oprocentowania inflacji. Oczywiście, że są one obecne, tylko, że w małej ilości i na 1 do 6 miesięcy. Jednakże wszystkie one mają tzw. Gwiazdki czyli warunki do spełnienia, które trudno osiągnąć.

Polacy wkładają pieniądze na lokaty w banku, ponieważ jest to bardzo wygodny sposób na zarobienie, na oszczędnościach, bez zbytniej straty. Lokaty są tak skonstruowane, że klient nie musi nawet być zapisany do tego konkretnego banku, aby móc włożyć oszczędności na lokatę. Lokata może również zostać szybko zakończoną, wystarczy klik myszką.

Przede wszystkim zaś lokaty w banku dają poczucie bezpieczeństwa. Raz ulokowane pieniądze dają sygnał do mózgu, że oszczędności są bezpieczne, a może nawet wygenerują zysk, stabilizują nie tylko portfel ale też wewnętrzną harmonię właściciela pieniędzy.