Dlaczego nie stać Cię na realizację marzeń?

Choć nasze marzenia wcale nie muszą wymagać sporych nakładów finansowych, aby udało nam się je w końcu zrealizować, to jednak większość z nas właśnie na takich rzeczach się opiera. Podróżowanie dookoła świata, zbudowanie własnego domu albo posiadanie największej na świecie kolekcji figurek kolekcjonerskich to kosztowne plany, a na wiele z nich nigdy nie uda nam się znaleźć wystarczających środków.

Nie umiesz efektywnie oszczędzać

Kluczem do zebrania pieniędzy na wakacje życia albo inny droższy cel jest oszczędzanie. Wielu z nas wie już, jak ważne jest posiadanie pogotowia w postaci kilku odłożonych na osobne konto tysięcy, ale jednocześnie niekoniecznie potrafimy utrzymać je wszystkie razem. Co jakiś czas pojawia się wyprzedaż albo specjalna okazja i nie możemy się powstrzymać przed skorzystaniem z niej. A jeśli nie mamy już środków na naszym codziennym koncie, to sięgamy po oszczędności, znacznie je uszczuplając. Za każdym razem, gdy pojawi się taka pokusa, zastanów się, czy jest ona warta zrezygnowania ze swoich marzeń.

Cały czas wyznaczasz sobie droższy cel

Wielu z nas nie ma stałych marzeń, do których chce dążyć, a nawet jeśli się ich trzymamy, to zaraz po realizacji pojawia się coś nowego, zapewne większego i droższego. Często nie dajemy sobie nawet czasu na to, żeby zadowolić się tym, co udało nam się w końcu osiągnąć. Przez to nie tylko nie wiemy do końca, na co ostatecznie przeznaczymy nasze zbierane pieniądze, ale może się też okazać, że w ogóle nigdy nie uda nam się uzbierać potrzebnej kwoty, bo nasze marzenia będą rosnąć i cały czas się zmieniać, a inflacja nieubłaganie zacznie pochłaniać nasze oszczędności, zmuszając nas do rezygnacji z tego, na czym nam zależało najbardziej.

To pieniądze są twoim celem

Czasami nie jesteśmy w stanie tego przed sobą przyznać, ale najbardziej zależy nam na pieniądzach. To posiadanie ich i wydawanie jest naszym największym marzeniem, bo obraz takiej osoby kojarzy nam się z sukcesem zawodowym i towarzyskim. Kiedy to na nich zależy nam najbardziej, nie cieszy nas nic innego. Możemy co prawda wyjechać na drogie wakacje, ale zaraz po powrocie zaczniemy obwiniać się z powodu wydania tak dużych sum na przyjemności, które ostateczne okazały się zbędne. Szybko wydawanie i zarabianie stanie się dla nas najważniejsze i tylko podczas tych czynności będziemy czuć się szczęśliwi.