Dotacje na cyfryzację

Szybko postępująca cyfryzacja to bez wątpienia jedno z największych wyzwań przedsiębiorców. Nie ma też co ukrywać, że często może pojawiać się pytanie, jak temu wyzwaniu należy sprostać?

Można liczyć na pomoc!

O szczegółach możemy rozmawiać niezwykle długo i co najważniejsze, można myśleć o wsparciu. Dla niezorientowanych – chodzi o wsparcie finansowe i kursy.

Rozwój (czegokolwiek by nie dotyczył) otwiera wiele możliwości, ale i stanowi spore wyzwanie. Nie można też zapomnieć o pandemii – pandemia przełożyła się na wiele problemów, ale nie do końca dotyczy to cyfryzacji. Można też powiedzieć, że rozwój cyfryzacji został przyśpieszony i to jest swego rodzaju problem. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że mniejsze firmy nie mają takich samych zasobów, co wielkie przedsiębiorstwa.

Wypada też zaznaczyć, że dotacje na cyfryzację to coś, o czym mogliśmy usłyszeć już w marcu. Co więcej, można usłyszeć o sporym zainteresowaniu – wnioski o dofinansowanie złożyło ponad 500 przedsiębiorców. Patrząc pod kątem pieniędzy, wartość wniosków przekroczyła 21 mln zł. Dobrze jeszcze wiedzieć, że wszystkie zgłoszenia obejmowały chęć przygotowania analizy potrzeb rozwojowych MMŚP w zakresie cyfryzacji. Krótko mówiąc, zapotrzebowanie jest ogromne.

Jeżeli potrzeba więcej informacji, nie pozostaje nic innego jak samodzielne zapoznanie się z detalami. Warto też pamiętać o tym, że zawsze może dojść do jakichś zmian, także wskazane jest nieustanne bycie na bieżąco. Do tego chyba najważniejsze – wsparcie może okazać się niezwykle przydatne, ale na koniec wszystko sprowadza się do wykorzystania wsparcia.